NiteLite
Úvodem
Něco o mně
Astrotechnika
Pozorování
Stanoviště
Skládací dobsony
Cyklosvítilna
Zajímavá místa
Fotozápisník
MFF praktika
Odkazy
Guestbook

Manětínská oblast tmavé oblohy

>EKOS Plzeň

Vítám Vás na svých osobních stránkách. Jak už jejich název napovídá, jedná se o web lehce zaměřený především na mojí noční činnost - amatérskou astronomii. Kromě toho jsou zde k nalezení i věci, které by mohly zajímat jinak zaměřené lidi, například protokoly z fyzikálních praktik, něco o osvětlení bicyklu nebo nějaké moje fotky.

Vzhledem ke stálé návštěvnosti jsem opravdu rád, že je můj osobní web pro někoho zajímavý či užitečný a doufám, že si najdu čas k aktualizacím častěji než tomu bylo v poslední době.

Pokud byste mi chtěli cokoliv sdělit - připomínky, otázky, číslo své kreditní karty ;-) nebo jen tak pokecat, neváhejte a pište, rád si popovídám. Kritiku samozřejmě přijímám, ale pouze konstruktivní - to znamená s návrhem řešení příslušného problému:-) Kontakt najdete v patce každé stránky, nebo můžete využít guestbook.


Manětínská oblast tmavé oblohy oslavila 1. narozeniny

15. září to byl přesně rok, co byla na Manětínsku v západních Čechách vyhlášena již 3. a zatím největší oblast tmavé oblohy v ČR. Mám obrovskou radost z toho, že se z Manětínské oblasti stala "známá značka" - lidé nejen ze západních Čech o ní slyšeli a ví, o co se jedná: na Manětínsku jsou dobře vidět hvězdy a je zde málo světelného znečištění. Stejně tak mám radost z toho, že se jedná o živý projekt, do kterého více či méně zasahuje mnoho lidí, ať již nějakou aktivitou, nebo třeba jen účastí na akcích které jsou zde pořádány. Velký úspěch mají veřejná pozorování pod tmavou oblohou, kam si našly cestu již stovky návštěvníků. Do budoucna plánujeme další rozšíření aktivit, dobudování informační infrastruktury, oficiální pozorovací stanoviště a jedno skutečně kolosální překvapení :-) A co vy, už jste se u nás byli podívat? Vypadá to tady třeba takhle: noční video

Manětínská oblast tmavé oblohy


Poslední aktualizace 28.10.2015: pozorování supertenké galaxie NGC 5023


© 2006-2015 Michal Bareš | mbares[at]email[dot]cz