NiteLite
Úvodem
Něco o mně
Astrotechnika
Pozorování
Stanoviště
Skládací dobsony
Cyklosvítilna
Zajímavá místa
Fotozápisník
MFF praktika
Odkazy
Guestbook
Zkuste Firefox!

Manětínská oblast tmavé oblohy

Hradiště

Hradiště je pěkné vyhlídkové místo u vesnice Březina, asi 7km severně od Rokycan /mapa/. Nalézá se uprostřed lesa ve výšce 619 metrů, nedaleko zámku v Březině. Jezdím z Košutky přes Zruč, Druztovou, Dolanský most, Chrást, Smědčice, Stupno a Bezděkov až do Březiny a zpět se vracím přes Vitinku, Bušovice a Chrást do Újezda, kolem Chlumu po lávce přes Berounku na Bílou horu a kolem Boleváku zpátky na Košutku. Cesta tam vede skoro pořád do kopce (alespoň mi to tak připadá), zato z Březiny a z Vytinky jsou příjemné několikakilometrové sjezdy. Úsek od zámečku v Březině na Hradiště vede lesem a cesta plná ostrého kamení a kořenů je vhodná spíš pro bajk, ale jinak je to ideální trasa pro treka na volné odpoledne.

cestou na Hradiště

Lesní úsek cestou na Hradiště


altánek na vyhlídce

Altánek na vyhlídce


V cíli cesty čeká nově postavený altánek s turistickou knihou (při poslední návštěvě však chyběla, doufám, že jí nikdo neukradl a jenom se mění za novou) a krásným výhledem zejména na severozápad. V létě je tak možné vychutnat si zde luxusní západy slunce za horizont vzdálený až 100 kilometrů.

kniha vzkazů

Úvod turistické knihy vzkazů


výhled do kraje

Výhled do kraje


Cesta na kole z Plzně a zpět trvá pohodovým tempem asi 4 hodiny (včetně hodinové pauzy) během kterých člověk najede zhruba 50km.

západ slunce

Západ Slunce


v zámeckém parku

V zámeckém parku© 2007 Michal Bareš | mbares[at]email[dot]cz | ICQ: 111516490 ICQ status