NiteLite
Úvodem
Něco o mně
Astrotechnika
Pozorování
Stanoviště
Skládací dobsony
Cyklosvítilna
Zajímavá místa
Fotozápisník
MFF praktika
Odkazy
Guestbook
Manětínská oblast tmavé oblohy
moje fotka
smajlik Ve zkratce smajlik

jmenuji se Michal Bareš
bydlím ve velkoměstě i na malé vsi
poslouchám trance/chillout
nejraději trávím čas v přírodě
má oblíbená místa jsou ta s dalekým rozhledem

"I have loved the stars too fondly to be fearful of the night"
Sarah Williams

Narodil jsem se Plzni, v současné době pobývám především v Praze, ale první dva roky života jsem strávil v malé vesničce Milíře u Rozvadova. Není proto nelogické, že jsem oficiálně jedním z 5 stálých místních obyvatel ;-) Střídavě se však vyskytuji na všech třech místech a dost času proto trávím na cestách.

Již od malička mě bavila matematika (pravda, s tou už to není tak žhavé) a fyzika (ta mě baví stále), srdeční záležitostí je pro mě zejména astronomie.

Nekonečné (?) hlubiny kosmu mě fascinují od té doby, co jsem dostal k 7. narozeninám knihu Okna vesmíru dokořán (přepis populárního seriálu). Teorie mi ovšem brzy přestala stačit a já jsem začal objevovat krásy noční oblohy na vlastní oči. Jedním z nejhlubších zážitků se pro mě staly temné průzračné noci ve volné přírodě s myriádami hvězd téměř na dosah, kdy ticho ruší jen občasné houkání sovy či štěkot srnce, vlahý vánek přináší tajemné vůně a každodenní pozemské starosti se scvrkávají do bezvýznamnosti - tehdy obdivuji velkolepou nádheru vesmíru.

S mojí zálibou v astronomii souvisí i stavění skládacích dobsonových dalekohledů, výzkum světelného znečištění a snaha o jeho omezení. Podílím se na projektu Manětínská oblast tmavé oblohy, který má za cíl chránit jedno z posledních míst v ČR, kde jsou ještě dobře vidět hvězdy. Zajímá mě aktuální dění ve světě, zejména o proces evropské integrace (kterému jako eurooptimista velmi fandím). Rád se svezu na kole (našel jsem zvláštní zalíbení v nočních projížďkách) a v zimě se proháním po zasněžených pláních na běžkách. Občas s sebou vezmu foťák a pořídím nějaký ten snímek, čehož důkazem budiž skromná sbírka fotek zde na webu.


© 2006-2015 Michal Bareš | mbares[at]email[dot]cz | ICQ: 111516490 ICQ status